نامه انجمن حشره شناسی ایران

نامه انجمن حشره شناسی ایران

Journal of Entomological Society of Iranپوستر نامه انجمن حشره شناسی ایران

نامه انجمن حشره شناسی ایران، باسابقه ترین نشریه علمی حشره شناسی ایران هست که توسط انجمن علمی حشره شناسی ایران، از تابستان ۱۳۵۳ منتشر می‌شود.

میانگین بازه زمانی داوری نوشتارهای ارسالی به این نشریه حدود چهارهفته و مدت زمان بررسی اولیه، ۱۰ روز است.

این نشریه خود را ملزم به رعایت ضوابط و قوانین کمیته اخلاق نشر (COPE) در انتشار مقاله‌ها می‌داند.

نامه انجمن حشره شناسی ایران موفق به اخذ رتبه "الف" در بین نشریات علمی معتبر و مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری شده است.

مجله انجمن حشره‌شناسی ایران(JESI) ، فصلنامه رسمی انجمن حشره‌شناسی ایران (ESI) است که در سال ۱۳۵۳ تاسیس شد. این مجله، مقالات حوزه های حشره‌شناسی و رشته های مرتبط شامل تنوع زیستی بندپایان و توسعه برنامه های سازگار با محیط زیست برای کنترل آفات را جهت نشر می پذیرد. زمینه های انتشار مقالات نامه انجمن حشره‌شناسی ایران عبارتست از سیستماتیک و تنوع زیستی حشرات ، حشره‌شناسی کشاورزی، حشره‎شناسی جنگل، حشره‌شناسی پزشکی، شهری و دامپزشکی، پرورش زنبور عسل و کرم ابریشم، زیست شناسی حشرات، بوم شناسی حشرات، فیزیولوژی حشرات، رفتارشناسی حشرات، مقاومت گیاهان به حشرات، ناقلین بیمارگرهای گیاهی، کنترل بیولوژیک، بیماری شناسی حشرات، حشره شناسی مولکولی، سم شناسی و مدیریت آفات. تحریریه مجله از بررسی مقالات بندپایان و سایر آفات با اهمیت در کشاورزی یا محیط زیست استقبال می نماید. علاوه بر این، انتشار مطالعات میان رشته ای با تاکید بر جنبه های حشره شناسی نیز میسر است.

نامه انجمن حشره‌شناسی ایران، یافته‌های پژوهشگران مختلف داخلی و خارجی را با بهره گیری از اعضای هیات تحریریه خود که متشکل از اساتید و پژوهشگران دانشگاهی و موسسات پژوهشی می‌باشد، به صورت مقاله‌های کامل پژوهشی، گزارش ها و مقاله‌های کوتاه علمی و تک‌نگاشت، بعد از گذراندن مراحل داوری به زبان فارسی یا انگلیسی منتشر می کند. این نشریه سعی دارد آخرین یافته های علمی در حوزه حشره شناسی و علوم وابسته را در کوتاه ترین زمان ممکن در اختیار اساتید، پژوهشگران، دانشجویان و سایر علاقمندان این رشته قرار دهد.