دوفصلنامه ادبیات پهلوانی

دوفصلنامه ادبیات پهلوانی

Journal of Heroic Literatureپوستر دوفصلنامه ادبیات پهلوانی

 ادب پهلوانی، گستره پهناوری است که در میراث مکتوب ملل و اقوام مختلف و بخصوص در ادبیات مکتوب و شفاهی ایران­­ زمین پیشینه طولانی دارد. متون پهلوانی در ادبیات ایران پیش و پس از اسلام که بخش عمده­­ ای از سرمایه و میراث ملی و علمی فرزندان این مرز و بوم است، جایگاه درخور توجهی دارد؛ لذا شایسته است تمهیداتی مناسب برای انعکاس اختصاصی پژوهش­‌های ارزشمندی فراهم آید که به واکاوی ادبیات پهلوانی بپردازد که سهمی بزرگ در شکل­ گیری و ماندگاری تمدن و فرهنگ ایران اسلامی داشته­ است.
  دانشگاه لرستان، با اخذ مجوز انتشار نشریه ادبیات پهلوانی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای رسیدن به این اهداف، گام برداشته است. رسیدن به منزل مقصود در گرو بهره­ گیری از توان علمی محققان و پژوهشگران عزیز سراسر این مرز و بوم است تا با نشر تازه ­­­ترین یافته‌های پژوهندگان ارجمند، ضمن کمک به رشد و بالندگی کشور، در جهت احیا و ارتقای فرهنگ، تمدن و هویت ملی گام کوچکی بردارد.

دوفصلنامه ادبیات پهلوانی به استناد نامه شماره ۳/۱۸/۴۰۸۵۲۰ مورخ ۱۳۹۲/۰۹/۰۲ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مجوز شماره ۲۳۴۵۴ مورخ ۱۳۹۲/۰۵/۱۴ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انتشار یافته است.